Wollex Manuel Tekerlekli Sandalye Modelleri

Wollex, medikal ürünler üreten ve tedarik eden bir markadır. Tekerlekli sandalye alanında adı en çok duyulan markalardan biri olan Wollex, yürüme güçlüğü çeken ya da yürüyemeyen bireyler için en iyi ürünleri sunuyor. Aynı zamanda pazar payı rakiplerine göre çok daha yüksek olduğu için yedek parça konusunda oldukça gelişmiş bir firmadır.

Siz ve sevdiğiniz birinin hareket kısıtlılığı veya yürüme güçlüğü varsa manuel tekerlekli sandalye kullanmayı düşünebilirsiniz. Bu sandalyeler, sınırlı hareket kabiliyetine sahip bireylerin yaşamlarını kolay bir hale getirmeyi hedefler. Manuel tekerelekli sandalyeler, standarttan ultra hafife kadar birçok çeşitte ve ağırlıkta modellerden oluşur. Ayrıca, sandalyeler kolayca taşınabilir. Bu sayede, seyahat ve saklama için harika bir seçenektir. Ancak, piyasada çok fazla manuel tekerlekli sandalye bulunmakta ve kullanıcı için hangisinin en doğru sandalye olduğuna karar vermek zor olabilir. Blog yazımıda en iyi 5 manuel tekerlekli sandalye modellerini sizin için açıkladık.

Wollex En Çok Tercih Edilen 4 Manuel Tekerlekli Sandalye

Wollex WG–M313 Manuel Tekerlekli Sandalye

Wollex WG-M313 Tekerlekli Sandalye
Wollex WG-M313 Tekerlekli Sandalye

Bu tekerlekli sandalyenin genişliği kullanıcının ihtiyaçlarına göre ayarlanabilmektedir. Engelli bireyler, sandalyede otururken kalça genişliği ölçülür ve ölçülerine göre ayarlanır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Ölçüm yapılırken sağdan ve soldan 2 cm, toplamda ise 4 cm boşluk kalacak şekilde ölçüm yapılmalıdır.

Kolçakların geriye doğru itilmesi sayesinde transfer sırasında kullanıcıya herhangi bir engel oluşturmaz. Ayaklıkları, kullanıcının boyuna göre ayarlanabilmekte ve ihtiyaç doğrultusunda ayaklıklar çıkarılabilmektedir.

Wollex W466 Alüminyum Manuel Tekerlekli Sandalye

Wollex W466 Tekerlekli Sandalye
Wollex W466 Tekerlekli Sandalye

Fonksiyonel tekerlekli sandalye modellerinin başında gelen Wollex W466 Alüminyum Manuel Tekerlekli Sandalye ergonomik bir yapıya sahiptir. Hem iç hem de dış mekan kullanımına uygun olan model, uzun ömürlü kullanım sağlamak amacıyla üretilmiştir. Ortopedik olarak gelişmiş olan sandalye, her engelli bireye uyum sağlar. Kolçakların çıkarılabilir olması, hasta transferini kolaylaştırır.

Wollex WG-M421 Tekerlekli Sandalye

Wollex WG-M421 Tekerlekli Sandalye
Wollex WG-M421 Tekerlekli Sandalye

Bu, manuel tekerlekli sandalye kullanıcılara oldukça işlevsel bir tekerlekli sandalye deneyimi sunar. Sırtlık bölümünün açısı ayarlanabilir ya da ilave koltuk başlığı eklenebilir. Bu özellikleri Wollex WG-M421 manuel tekerlekli sandalyeyi diğer sandalyelerden ayırmaktadır.

Wollex WG–M314 Hafif Manuel Tekerlekli Sandalye

Wollex WG-M314 Manuel Tekerlekli Sandalye
Wollex WG-M314 Manuel Tekerlekli Sandalye

Kullanıcıların, tekerlekli sandalyeyi rahat kullanabilmesi ve rahat taşınabilir olması açısından sandalyenin hafifliği oldukça önemli bir konudur. Wollex WG–M314, oldukça hafif bir tekerlekli sandalye olmasıyla ön plana çıkmaktadır. Üstelik yalnızca 11 kilogram ağırlığındadır. . Çıkarılabilir arka tekerlekleri, alüminyum şasesi ve katlanabilme özelliği ile oldukça kaliteli bir manuel tekerlekli sandalyedir. Yüksekliği ayarlanabilen kolçakları ve yarı katlanır sırt desteği, kolay temizlik için çıkarılabilir oturma yeri ve arka kapağı ile kullanıcıya harika bir deneyim sunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×