TSE Belgeli Engelli Merdiven Tırmanıcı

Expert Medikal

Merdiven Çıkma Aparatları

Hareket kısıtlılığı veya yürüme engeli olan kişilerin çok az yardımla veya hiç yardım almadan merdivenleri inmelerini ve çıkmalarını sağlamak için tasarlanan bu cihazlar, engellilerin hayatını kolaylaştırmaktadır. Bu sebeple, engelli bireyin en çok ihtiyaç duyduğu medikal cihazlar arasında merdiven çıkma cihazı yer almaktadır. Sadece engellilerin kendi yaşam alanlarında değil, hayatın her alanında engellilerin merdiven çıkma sürecini kolaylaştıracak özel cihazların yaygın olarak kullanılması son derece önemlidir.

TSE Belgeli Merdiven Tırmanıcı Cihazlarının Özellikleri Nelerdir?

  • 1500 basamağa kadar kolay erişim imkanı sağlar.
  • Güçlü motor özelliklerine sahiptir.
  • Oturma yeri oldukça konforlu bir tasarımdır.
  • Hastanın engelleri aşmasını sağlar.
  • Engelli bireylerin hayatlarını büyük oranda kolaylaştırır.
  • Kullanıcıların, güvenli ve hızlı bir şekilde üst katlara ulaşmasın sağlar.

En İyi Merdiven İnme Çıkma Cihazları Hangileridir?

S150 Merdiven Çıkma ve İnme Cihazı

S150 Merdiven inme Çıkma Cihazı
S150 Merdiven inme Çıkma Cihazı

Motorlu bir cihaz olan S150, paletli merdiven çıkma ve inme özelliğine sahitir. Merdiven çıkmakta zorlanan bireylerin veya yürüme engelli kişilerin refakatçı yardımı ile merdivenleri çıkıp inmesi amacıyla tasarlanmıştır. Refakatçi merdiven çıkma sürecinde zorlanmaz çünkü, cihazı yalnızca bir araç kullanıyormuş gibi kontrol eder. Tam dolu bir pille kullanıldığında 1200 basamak yukarıya çıkma ve 1600 basamak aşağıya inme kapasitesi vardır. Ancak döner merdivenlerde kullanım için uygun değildir.

Cihaz içerisinde bulunan paletlerin hareketi ile iniş ve çıkış işlemi gerçekleşmektedir. Paletlerin hareketi cihaz üzerinde bulunan motor ve batarya ile gerçekleştiği için çıkma ve inme esnasında herhangi bir kesinti olmaz ve süreç güvenli bir şekilde ilerler. Cihazın katlanabilir özelliğe sahip olması sayesinde kullanılmadığı zamanlarda katlanabilmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği’ne göre engelli bireylerin erişimini sağlayan taşıma ve iletme sistemlerinin TSE ve CE belgesi bulunmaktadır. S150 merdiven çıkma ve inme cihazı, bu belgelere sahip, yüksek güvenlikli bir cihazdır.

Optimaline OPL–200 Merdiven Çıkma Cihazı

OPL - 200 Comfort Plus Merdiven Çıkma Cihazı
OPL - 200 Comfort Plus Merdiven Çıkma Cihazı

Merdiven çıkma ve inme cihazı olan OPL-200, Taiwan menşeili bir üründür. Ürünün Milli Eğitim Bakanlığı onaylı TSE belgesi bulunmaktadır. Merdiven çıkma cihazında TSE belgesinin bulunması, cihazın Milli Eğitim Bakanlığı’nın istediği taşıma ve transfer şartlarına uygunluğunu göstermektedir. Bu sebeple, merdiven çıkma – inme cihazı alırken TSE belgesinin olup olmadığına mutlaka dikkat etmelisiniz.

Aktaran A1 Merdiven Tırmanıcı

Merdiven boyutlarına göre palet açısı ayarlanabildiğinden dolayı, oldukça kullanışlı bir üründür. Başlık ve sırt bölümünün kişiye göre ayarlanabilmesi sayesinde kişiselleştirilebilir bir ürün olarak tanımlayabiliriz. Küçük tekerlere sahip olması, kısa mesafeli sürüşler yapmasına imkan tanımaktadır. Bu sayede cihaz, yalnızca merdiven çıkmak için değil kısa mesafalerde dolaşmak için de kullanılmaktadır. Kullanıcı kolunda bulunan merdiven aydınlatması ve acil durum butonu, cihazı oldukça güvenlikli bir cihaz yapmaktadır. Aynı zamanda yerden 15 cm yükselerek erişilebilirliği artırmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir