En Ucuz Hasta Tuvalet Banyo Sandalyesi Modelleri

Hasta, engelli banyo ve tuvalet sandalyesi her ihtiyaca göre özel olarak üretilmektedir. Tekerlekli sandalye modellerinden tekerleksiz modellere kadar birçok farklı seçenek yer almaktadır. Hastaların genel durumları dikkate alınarak tasarlanan bu medikal ürünlerin yaygın kullanım alanı olması ise ürün çeşitliliğinin de artmasında önemli bir etkendir.

Fiziksel engelleri ve sahip oldukları diğer hastalıklar nedeniyle rahatça banyo ve tuvalet ihtiyaçlarını karşılayamayan kişilerin medikal ürünler sayesinde tüm ihtiyaçlarını kendi başlarına da karşılamaları sağlanmaktadır.

Tuvalet sandalyesi en basit halliyle oturma kısmının orta bölümünde bir delik bulunan ve kendinden lazımlığa sahip farklı modelleri bulunan bir medikal üründür. Tasarımlarına bakıldığında iki farklı detay öne çıkmaktadır. Klozete yaklaşabilen veya kendinden lazımlığa sahip olmak üzere başlıca iki tasarımı bulunur.

Hasta Tuvalet Sandalyenin Özellikleri Nelerdir?

Hasta ve engelli tuvalet sandalyelerinin özelliklerinden bazıları ise şöyle:

  • Bazı modellerde uzaktan kumandalı pratik kullanım özellikleri bulunur. 
  • İç ve dış mekanlarda dayanıklılığı ile rahatça kullanılabilir.
  • Sürüş sırasında sarsıntı en az düzeyde tutulur.
  • Hareketli birçok parçası ile fonksiyonel bir kullanıma sahiptir.
  • Kolayca söküp takılabilir kendinden lazımlıklı modelleri bulunur.

En İyi Engelli Tuvalet Sandalyeleri Hangileridir?

Wollex W213 Özellikli Hasta Banyo Tuvalet Sandalyesi

Wollex W-213 Banyo Tuvalet Sandalyesi
Wollex W-213 Banyo Tuvalet Sandalyesi

Wollex W213, oldukça fonksiyonel özelliklere sahip bir tuvalet sandalyesidir. Ayarlanabilir özellikleri ile kullanıcının ihtiyaçlarına göre özelleştirilmektedir. Sırt bölümü 180 dereceye kadar yatabilir, ayakları ileriye doğru uzatılabilir veya çıkartılabilir. Aynı zamanda önünde katlanabilen ve hastanın yemek yemesini sağlayan bir masa bulunur. Bu özelliklerine bakıldığı zamanda, hastanın konforunu sağlamanın ön planda tutulduğu bir modeldir. Hasta uzun süre sandalyede oturmasına rağmen fonksiyonel özellikleri sayesinde aynı pozisyonda oturmak zorunda kalmaz. Alt bölümünde tuvaletinin de bulunması sayesinde engelli veya yaşlı bireyler kolay bir şekilde çoğu ihtiyacını sandalyeden kalkmadan karşılayabilmektedir.

Comfort Plus DM-170 Uzaktan Kumandalı Hasta Tuvalet Sandalyesi

Comfort Plus DM-170 Tuvalet Tekerlekli Sandalye
Comfort Plus DM-170 Tuvalet Tekerlekli Sandalye

İç ve ıslak mekanlarda kullanıma oldukça uygun olan Comfort Plus DM170, uzaktan kumandalı bir banyo – tuvalet sandalyesi olması özelliği ile oldukça pratik ve hayatı kolaylaştıran bir modeldir. Ürün, engelli bireylerin ve yaşlı insanların temel ihtiyaçlarının kolay bir şekilde giderilmesini sağlamaktadır. Motorlu ve uzaktan kumandalı olması sayesinde kullanımı oldukça kolay ve pratiktir. Engelli bireyin refakatçısına herhangi bir iş yükü oluşturmaz. Lift üzerinde bulunan düğmeler sayesinde ya da uzaktan kumanda ile tuvalet sandalyesinin yükseklik ayarı yapılabilmektedir. Bu sayede, klozete, tekerlekli sandalyeye veya koltuğa yaklaşabilmektedir. Buradan anlaşılacağı üzere Comfort Plus DM-170 Tuvalet Özellikli Tekerlekli Sandalye (MOTORLU) Uzaktan Kumandalı-170, yalnızca tuvalet ihtiyacını gidermek amacıyla kullanılmamaktadır. Sırt dayama kısmının ve oturma yerinin ortadan her iki yana açılması sayesinde hastanın transfer edilmesini de kolaylaştırmaktadır. Bu, bakıcıların engelli bireyi hiçbir güç harcamadan bir yerden başka bir yere transfer edilmesini oldukça kolay bir hale getirir. Günlük yaşamı büyük bir oranda kolaylaştıran bir modeldir.

Comfort Plus KY689 Ekonomik Tuvalet Sandalyesi

Comfort Plus KY689 Banyo ve Tuvalet Tekerlekli Sandalye
Comfort Plus KY689 Banyo ve Tuvalet Tekerlekli Sandalye

Oldukça ekonomik bir model olarka Comfort Plus KY689, ihtiyacı olan herkesin ulaşabilmesini hedefleyen bir tuvalet sandalyesidir. Kolayca demonte edilebilen şasesi sayesinde rahatlıkla saklanabilen ve depolama sorununu ortadan kaldırabilen bir modeldir. Çıkarılabilir ayaklıkları sayesinde engelli bireylerin istediği zaman ayaklıkları çıkarmasına ve takmasına imkan verir. Hareketli kolçakları sayesinde kullanıcının transferini rahat ve kolay bir şekilde gerçekleştirmesini sağlar. Suya dayanıklı bir model olan Comfort Plus KY689’un lazımlık bölümü basit bir kaydırma sisteminden oluşmaktadır. Bu sayede, lazımlığın kolay ve hızlı bir şekilde takıp çıkarılmasını sağlar.

Comfort Plus DM-160 Tuvaletli Tekerlekli Sandalye

Comfort Plus DM-160 Tuvalet Tekerlekli Sandalye
Comfort Plus DM-160 Tuvalet Tekerlekli Sandalye

Comfort Plus, tuvalet özellikli, ayak pedallı bir sistemle çalışan ve engelli bireyin transfer ihtiyacını kolaylaştıran tekerlekli sandalye modelidir. Kullanmadan önce sırtlık bölümünün üzerinde bulunan emniyet kilidi açılarak sırtlık ortadan sağa ve sola doğru açılır. Böylece engelli bireyin kolay bir şekilde oturmak istediği yere oturtulur. Ayak pedalı sayesinde yükseklik ayarı yapılabilmektedir. Harika tasarımı ile engelli bireylerin tuvalete, yatağa veya başka bir alana taşınmasını kolaylıkla sağlamaktadır.

Comfort Plus DM-70 Tuvalet Özellikli Tekerlekli Sandalye

Comfort Plus DM-70 Tuvalet Tekerlekli Sandalye
Comfort Plus DM-70 Tuvalet Tekerlekli Sandalye

Comfort Plus DM-70, oldukça kullanışlı bir tuvalet sandalyesidir. Kullanım açısından iki farklı seçenek sunmaktadır. İsteğe bağlı olarak lazımlığı ile kullanmak veya lazımlığı çıkartıp klozete yanaştırarak kullanmak mümkündür. Islak yerlerde kullanım için oldukça uygun olan bir sandalye olmasından dolayı engelli bireylerin banyo yaptırılması da mümkündür. 

Wollex WG-M699 Tuvalet Sandalyesi

WG M699 Banyo Tuvalet Sandalyesi
WG M699 Banyo Tuvalet Sandalyesi

Su geçirmez ve antibakteriyel kumaşı ile ıslak alanlarda kullanım için oldukça uygun bir tuvalet sandalyesidir. Sırt kısmı su tutmayan yıkanabilen delikli bir kumaştan üretilmiştir. Engelli bireylerin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için altında bir kovası bulunur. Ayrıca kovanın çıkarılıp klozete yanaştırılma özelliği de bulunur. Banyo yaparken kullanmak için uygun bir model olan Wollex WG-M689, engelli bireylerin banyo ve tuvalet gibi temel ihtiyaçlarının kolay bir şekilde karşılanması için tasarlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×