En İyi Arazi Tip 4×4 Akülü Sandalye Modelleri

Arazi Tip Akülü Tekerlekli Sandalye Nedir?

Arazi tip akülü sandalyeler, birçok yönden standart akülü sandalyelerden farklıdır. Zorlu arazilerin aşılmasını oldukça kolay bir hale getirir. Kullanıcıların kumsalda, engebeli arazide ve hatta karlı yollarda bile hareket kabiliyeti elde etmesini sağlar. Engebeli veya dik arazilerde dengeyi artırmak için ekstra geniş tekerleklere sahiptir. Bu yüzden dış ortamlara karşı oldukça dayanıklıdır.

Özetleyecek olursak arazi tip akülü tekerlekli sandalyeler;

· Çamurlu ve kumlu arazilerde, kar, sulu kar veya buzla kaplı kayalık yollar ve patikalarda, dik tepelerde, yokuşlarda ve oldukça engebeli arazilerde kullanım için uygundur.

Arazi Tip 4×4 Akülü Tekerlekli Sandalyenin Faydaları Nelerdir?

Standart akülü sandalyeler, genellikle sadece asfalt, bakımlı veya yaya yollarında kullanım için uygundur. Aksi takdirde engebeli ve zorlu arazilerde gitmeleri zorlaşır. Bu, engelli bireyin özgürce arkadaşları veya ailesiyle istediği yerde vakit geçirmesi önünde engel oluşturur.

Arazi tip akülü tekerlekli sandalyeler, kullanıcının takılma veya devrilme riski olmadan hemen hemen her yüzeyde gitmesini sağlayacak bir akülü sandalye türüdür. Bu tip akülü tekerlekli sandalyeler, engelli bireylerin çok daha güvenli bir şekilde dışarda dolaşmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda tekerlekli sandalye kullanmak zorunda olan bireylerin, hayatını çok daha rahat hale getiren birçok fayda sunar.

· Bağımsızlık

Arazi akülü tekerlekli sandalyeler, engelli insanlar için güvenli bir ulaşım sağlamak ve onlara neredeyse her yüzeyde seyahat etme imkanı sunmak amacıyla tasarlanmıştır. İster mağazaya gitmek, ister yakında bulunan bir parkta baharın tadını çıkarmak veya sadece bir patikada yürüyüş yapmak olsun, arazi tip akülü tekerlekli sandalyeler engellilere istediği yere gitmeleri için ihtiyaç duyduğu bağımsızlığı sağlamaktadır.

· Düşmeyi Önler

Arazi tip tekerlekli sandalye, engebeli arazilerde ve dik yokuşlarda hareket ederken düşme riskini ortadan kaldırmak amacıyla tasarlanmıştır.

· Fiziksel Efor Azalır

Arazi tip akülü tekerlekli sandalyeler, sahip olduğu büyük boy lastikleri sayesinde herhangi zorlu bir yüzeyde giderken daha az efor kullanılmasını veya yardım ihtiyacını azaltır.

Arazi Tip Akülü Tekerlekli Sandalye Modelleri Nelerdir?

 

Ottobock C-2000 Akülü Sandalye

Ottobock C-2000 Akülü Tekerlekli Sandalye

Ottobock C-2000 arazi tip akülü tekerlekli sandalye, kullanıcının gitmek istediği yere hızlı ve rahat bir şekilde ulaşmasını sağlar. Yenilikçi direksiyon sistemi sayesinde, yokuşlarda ve engebeli yüzeylerde bile 15 km/sa hıza kadar güvenliği garanti eder. Ottobock C-2000 akülü sandalyenin sahip olduğu tam süspansiyon sistemi, 60 km’ye varan uzun yolculuklarda bile maksimum sürüş konforu sunar.

Sırt kısmında kullanıcının beline oturmasını sağlaması amacıyla itme çubuğu bulunmaktadır. Aynı zamanda çıkarılabilir ve yüksekliği ayarlanabilir kolçakları vardır. Çıkabilen ayaklıklar, oturma minderi, programlanan kumanda gibi özellikleriyle Ottobock C-2000 kullanıcının tam olarak ihtiyaçlarına göre uyarlanmaktadır.

Meyra Optimus 2 Akülü Sandalye

Meyra Optimus İkinci El Akülü Tekerlekli Sandalye

Meyra Optimus 2 arazi tip akülü tekerlekli sandalyelerden biridir. Sürüşü, inanılmaz şekilde konforlu hale getiren dört tekerlek süspansiyonuna sahiptir. Bu aynı zamanda, arazi engellerini kolayca aşabilen akülü tekerlekli sandalye modeli olduğu anlamına gelir. Kötü yollar, engebeli araziler, dik yokuşlar ve tırmanılması zor kaldırımlar bile artık Meyra Optimus 2 ile hiç sorun değil. Büyük tekerlekleri yolda veya arazide mükemmel bir çekiş ve kontrol sağlar.

Alber Adventure Akülü Sandalye

Arazi tip akülü tekerlekli sandalye olan Alber Adventure, iç mekanlarda, yollarda ve daha zorlu arazilerde kullanıma uygun olarak tasarlanmıştır. Yüksek güvenlik, motor çekişi ve sürüş konforu sunmaktadır. Alber Adventure akülü tekerlekli sandalye, engelli bireylerin ulaşım konusundaki tüm engelleri önünden kaldırır ve hareketliliğini kat kat artırır.

Kullanıcının konforlu ve güvenli bir sürüş deneyimi yaşaması için süspansiyonun çok yönlü olarak ayarlanması imkanını sunar. Yüksek manevra kabiliyeti, iç ve dış mekan kullanımı için ideal bir akülü tekerlekli sandalye olmasını sağlar. Çeşitli sürüş özellikleri ile, kullanıcının ihtiyaçlarına göre ayarlanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir