Ayağa Kaldırma Özellikli Akülü Sandalyeler

Ayağa Kaldıran Akülü Tekerlekli Sandalye Ne İşe Yarar?

Ayağa kaldıran akülü sandalyenin, ayakta duran çerçevesi onu diğer tekerlekli sandalyelerden ayırmaktadır. Genellikle kullanıcıyı oturma pozisyonundan ayakta tutma pozisyonuna yükselten manuel veya hidrolik kaldırma mekanizması ile donatılmıştır.

En İyi Ayağa Kaldıran Akülü Tekerlekli Sandalye Modelleri

Permobil F5 Corpus Ayağa Kaldırabilen Akülü Sandalye

Permobil F5 Corpus Ayağa Kaldıran Akülü Tekerlekli Sandalye
Permobil F5 Corpus Ayağa Kaldıran Akülü Tekerlekli Sandalye
Permobil F5 Corpus Ayağa Kaldıran Akülü Tekerlekli Sandalye

Ayağa kaldıran akülü tekerlekli sandalye modelleri arasında olan Permobil F5 Corpus, tamamen programlanabilir özelliklere sahiptir. İster sırtüstü, ister yarı yaslanmış veya oturmuş olsun, çeşitli konumlarda ayakta durmaya imkan tanır. Ayrıca, kullanıcının benzersiz duruş hareketlerini kaydederek sandalyenin vücudunun doğal hareketleri ile uyum içinde çalışmasını sağlar. Ayarlanabilir göğüs desteği ve diz desteği ile ayakta durma pozisyonlarını da özelleştirmektedir. Buradan anlaşılacağı üzere, Permobil F5 Corpus akülü sandalye, son derece özelleştirilebilir bir modeldir. Rahat ve güvenli bir şekilde ayakta durmanızı sağlayarak ayakta durma ile ilgili birçok işlevsel, sağlık ve sosyal fayda sağlar.

Quickie Q700-UP M Ayağa Kaldıran Akülü Sandalye

Quickie Q700 Up M Ayağa Kaldıran Akülü Tekerlekli Sandalye
Quickie Q700 Up M Ayağa Kaldıran Akülü Tekerlekli Sandalye
Quickie Q700 Up M Ayağa Kaldıran Akülü Tekerlekli Sandalye

Quickie Q700-UP M, sıkı iç mekan çevikliği ve üstün dış mekan performansını ayakta durma yeteneği ile birleştirerek, kullanıcı nereye giderse gitsin ayakta durmanın tadını çıkarmaktadır. Engelli bireylerin vücut hareketlerine uyum sağlamak ve tepki vermek için tasarlanan biyomekanik, akıllı oturma sistemi ve gün boyunca iyi bir oturma pozisyonu korumanızı sağlar. Hafızalı oturma düzeniyle tek bir düğmeye dokunarak erişilebilecek şekilde kullanıcının ayakta durma sıralarını ve koltuk konumları tamamen kişiselleştirebilir.

Ayağa Kaldıran Akülü Tekerlekli Sandalye Faydaları Nelerdir?

  • Nefes Almanızı İyileştirir

Uzun süre oturmanın vücudu olumsuz etkilediği faktörlerden biri, basıncı artırmak ve üst gövdenin hareketini baskılamaktır. Bu, solunum sisteminin düzgün çalışmasını zorlaştırır ve sonuçta vücudun tüm bölgelerine sağlanan oksijen miktarını azaltır. Bu da yorgunluğa ve rahatsızlığa neden olur.

Ayağa kaldıran akülü tekerlekli sandalye, kullanıcının vücudunu uzatarak basıncın serbest kalmasını ve omurganın dengelenmesini sağlamaktadır. Bu sayede, oksijen ve kanın kolayca aksamına izin vererek nefes almayı iyileştirmektedir.

  • Basınç Ülserleri Riskini Azaltır ve Rahatlatır

Uzun süre oturmak, belli bölgelerde tonlarca baskıya sebep olmaktadır. Bu sürekli basınç, tekerlekli sandalye kullanıcılarının kuyruk sokumu, omurga ve kürek kemiklerinde yaygın olarak ciltte ortaya çıkan ülserlere yol açabilmektedir. Ayağa kaldıran akülü tekerlekli sandalye, kanın pompalanmasını sağlayarak ülserleri önlemenin en iyi yollarından biridir.

  • Kemik Yoğunluğunu İyileştirebilir

Ayağa kalktığınızda, kemikleriniz vücut ağırlığınızı kaldırır. Bu sebeple ayakta durmak, kemikleri güçlü ve sağlıklı tutmaktadır. Otururken, kemikler vücudu desteklemek için eskisi kadar çaba göstermez. Bu, kemiklerin zamanla güçsüzleşmesine ve kırılgan hale gelmesine sebep olur. Ayağa kaldıran akülü tekerleki sandalye, kemikleri vücudun dik pozisyonunu desteklemeye zorladığı için sürekli oturan engelli bireylere avantaj sağlamaktadır. Kullanıcının kemik yoğunluğunun zirvede kalmasını sağlar.

  • Kan Dolaşımını Artırır

Bükük bacaklar, sarkık bir sırt, sürekli oturma pozisyonu vücudun tüm bölgelerine kan akışını engellemektedir. Bu sebeple, organların verimli çalışması için ihtiyaç duyduğu oksijen akışı azalmaktadır. Ayakta durmak, akciğer fonksiyonunu iyileştirerek dolaşım sistemini de iyileştirmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×