Wollex Akülü Tekerlekli Sandalye Modelleri

Wollex, medikal ürünler üretip satan bir markadır. Tekerlekli sandalye alanında adı en çok duyulan markalardan olan Wollex, yürüme zorluğu çeken veya yürüme engeli bulunan bireyler için en iyi ürünleri sunmaktadır. Aynı zamanda, pazardaki payı rakiplerine göre çok daha fazla olduğundan dolayı yedek parça konusunda da oldukça gelişmiş bir firmadır.

Herhangi bir efor sarf etmeden engelli bireylerin özgür ve bağımsız bir yaşam sürmelerini sağlayan, birbirinden farklı özelliklere, oldukça kaliteli ve konforlu akülü tekerlekli sandalye modellerine sahiptir. Bu sayede her kullanıcı, kendi ihtiyaçlarına uygun olan bir akülü tekerlekli sandalye seçme imkanı bulur.

En Çok Tercih Edilen Wollex Akülü Tekerlekli Sandalye Modelleri

Wollex W807 Lityum Pilli Akülü Tekerlekli Sandalye

Wollex W807 Akülü Tekerlekli Sandalye
Wollex W807 Akülü Tekerlekli Sandalye
Wollex W807 Akülü Tekerlekli Sandalye

Wollex W807 Lityum Pilli Akülü Sandalye, hareketleri kısıtlı, yürüyemeyen veya yürüme güçlü çeken engelli bireyler için oldukça uygun bir modeldir. Aynı lityum pilli olmasından dolayı aküleri sökülmeden kolaylıkla katlanabilmektedir. Bu sayede, akülü sandalyenin taşınması veya saklanması oldukça kolaydır. Bu özellikleri sayesinde, seyahat etmeyi seven engelli bireyler için harika bir seçenek olacaktır. Ayrıca lityum piller, diğer akülü tekerlekli sandalyelere göre çok daha uzun süre bir kullanım sunar. Kullanıcılara ise sadece seyahat etmenin, gezmenin, ailesi ve dostlarıyla eğlenmenin tadını çıkarmak kalır.

Ayrıca, iç ve dış mekanlarda kullanım için oldukça uygun bir modedir. Ergonomik bir oturma minderi, engelli bireyin konforu göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Ayarlanabilir kemeri, yüksek güvenlik sağlayarak kullanıcının sandalyeden kaymasını veya düşmesini önler.

Joystick, sağ ve sol olmak üzere kullanıcının isteğine göre ayarlanabilmektedir. Ayrıca kolçaklarının hareketli olması ve ayaklıklarının çıkarılabilir olması transfer konusunda engelli bireylere kolaylık sağlar.

Wollex W162 Safari Akülü Tekerlekli Sandalye

Wollex W162 Safari Akülü Tekerlekli Sandalye
Wollex W162 Safari Akülü Tekerlekli Sandalye
Wollex W162 Safari Akülü Tekerlekli Sandalye

Wollex 162 Safari Akülü Tekerlekli Sandalye hareket kabiliyeti veya kasları zayıf olan engelli kişilerin kullanımına uygun modellerden biridir. Dikkat çekici tasarımı, güçlü çelik şasesi ve gelişmiş amortisör sistemi ile hem iç hem de dış mekanlarda, dik yokuşlarda seyahat etmenizi ve üst düzey performans elde etmenizi sağlar.

Kullanıcının kumanda kolunu bıraktığı an motorları durduran elektronik motor freni ve manuel freni bulunur. Ek olarak, arka tekerleklerde takılı olan manuel frenler gerektiği takdirde kilitlenebilir ve kilidi açılabilir.

Hareketli kolçakları ve çıkarılabilir ayaklık özellikleri ile engelli bireyin kendi başına veya yardımcısı ile transferini gerçekleştirmesi kolaydır.

Wollex Swemo Q100 Kaptan Koltuklu Akülü Tekerlekli Sandalye

Wollex Swemo Q100 Akülü Sandalye
Wollex Swemo Q100 Akülü Sandalye
Wollex Swemo Q100 Akülü Sandalye

Kaptan koltuklu akülü tekerlekli sandalye, iç ve dış mekanlarda kullanım için uygundur. Yüksek standartlarda, güvenli ve konforlu bir kullanım imkanı sağlar. Aynı zamanda, engelli bireyin taleplerine ve gereksinimlerine göre özelleştirilebilen ergonomik bir yapısı vardır. Hatta, yumuşak gri silikon ön tekerlekleri bile isteğe göre 3 farklı yükseklikte ayarlanabilmektedir.  Kaptan Koltuklu Akülü tekerlekli sandalye modelleri arasında, kolaylıkla katlanabilen ve taşınabilen özelliğe sahip sandalyelerdendir.

Wollex W111A Akülü Tekerlekli Sandalye

Wollex W 111A Akülü Tekerlekli Sandalye
Wollex W 111A Akülü Tekerlekli Sandalye
Wollex W 111A Akülü Tekerlekli Sandalye

Güçlü motorları ve fonksiyonel tasarımı ile engelli bireylerin en verimli şekilde seyahat etmesini sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır. Pek çok benzersiz ve ayrıcalıklı özelliğe sahip olan Wollex W111A akülü tekerlekli sandalye, 2 adet 200W 24V DC motorla çalışmaktadır. İçinde bulunan 2 adet 12V 28 Ah Amerikan tipi aküye sahip olması sayesinde 6 saat kadar kısa bir sürede şarj olabilmektedir. Tekerlekli sandalyenin tüm detayları hasta konforunu sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Kaliteli malzemelerin kullanıldığı Wollex 111A akülü tekerlekli sandalye, üst düzey güvenlik özelliklerini de bünyesinde barındırmaktadır.

Wollex W169 Enjoy Akülü Tekerlekli Sandalye

Wollex W169 Enjoy Akülü Tekerlekli Sandalye
Wollex W169 Enjoy Akülü Tekerlekli Sandalye

Wollex W169, zorlu arazi şartlarında rahatlıkla kullanılması amacıyla tasarlanmış bir akülü tekerlekli sandalye modelidir. Böylece, dik yokuşlarda, engebeli arazilerde ve akla gelebilecek her türlü zorlu koşullarda güçlü ve güvenli bir sürüş deneyimi sunar. Sahip olduğu motor gücü 2×450 Watt olduğu için engelli bireylerin uzun mesafeler gitmesini sağlar. Sahip olduğu kaptan koltuk sayesinde, kullanıcıya yüksek bir oturum konforu sağlar.

Wollex W169 Enjoy Akülü Tekerlekli Sandalye, antipper özelliğine sahip tekerlekleri sayesinde devrilmeyi önler. Bu, sandalyenin yokuşlardan çıkarkan veya inerken kayma yapmasını engeller. Böylece, engelli bireylere güvenli bir sürüş deneyimi sunar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir