En İyi 7 Engelli Çocuk Puseti

Hareketlilik sorunları, özel ihtiyaçları olan çocukları sosyalleşme konusunda alıkoymaktan çok daha fazlasını yapar. Sınırlı hareketlilik fiziksel, bilişsel ve duygusal gelişimi de sınırlayabilir. Bu sebeple, bir çocuğun hareketliliğini artırmak, genel sağlığını ve yaşam kalitesini artırır. Engelli çocuk pusetleri, taşınabilir, dayanıklı ve manevra kabiliyeti son derece yüksek olacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır. Böylece yürüyemeyen çocuklar asfalt yol dışında deneyimlerin tadını çıkarmaya devam etmektedir. Aynı zamanda, engelli çocuğun bakımını yapan kişiler için engelli pusetleri, daha fazla yerde dolaşmayı sağlayarak daha fazla özgürlük kazandırır. Engelli çocuk pusetleri, standart bebek arabalarına benzemektedir. Ancak, standart bebek arabalarının sığabileceği yaş ve kiloyu geçmiş çocukları güvenle tutabilmektedir. Özel ihtiyaçları olan çocuklar için bu pusetler, 0-6 yaş arası çocukların pastüral bakımını desteklemek için mükemmel bir seçenektir.

En Çok Tercih Edilen Engelli Çocuk Puseti Hangileridir?

Racer Evo Engelli Puseti

Racer Evo Engelli Çocuk ve Yetişkin Puseti
Racer Evo Engelli Çocuk ve Yetişkin Puseti

Çocukların bireysel ihtiyaçlarına ve özelliklerine göre uyarlanmış özel bir bebek arabasının geliştirilmiş versiyonudur. Tasarımı ve döner ön tekerlekleri sayesinde ebeveynlere sürüş kolaylığı sağlar. Aynı zamanda, çocuğun taşınmasını da büyük ölçüde kolaylaştırır. Manevra kabiliyeti çok yüksek olan bir modeldir.

Aşağıdaki teşhisleri olan çocuklar için önerilir:

  • Serebral palsi
  • Spastik paralizi
  • Beyin ve omurilikte hasar
  • Spina bifida
  • Felç ve kas-iskelet sisteminden kaynaklanan hastalıklar

Hoggi Bingo Evolution Engelli Çocuk Puseti

Hoggi Bingo Engelli Çocuk Puseti
Hoggi Bingo Engelli Çocuk Puseti

Hoggi bingo evolution engelli puseti, çeşitli ayar seçenekleri sayesinde çocuğa göre özelleştirilmektedir. Koltuğun önden arkaya doğru yönünü değiştirmek oldukça kolay ve pratiktir. Oturma genişliği ve derinliği, sırt yüksekliği, alt bacak uzunluğu çocuğun büyümesine göre ayarlanabilmektedir.

Mywam Mewa Engelli Çocuk Puseti

Poylin MyWam Mouse Engelli Çocuk Puseti
Poylin MyWam Mouse Engelli Çocuk Puseti

Mywam Mewa engelli puseti, özel ihtiyaçları olan çocuklar için özel olarak tasarlanmıştır. Büyüme süreci boyunca çocuğun ihtiyaçları karşılayabilecek uzun ömürlü bir üründür. Mywam Mewa Engelli Puseti, kullanıcının onu özelleştirmesine ve her türlü ihtiyacı karşılamasına olanak tanıyan çok çeşitlibileşenlerle donatılmış bir pusettir. Kemerlerden koltuk başlıklarına, kılıflara ve bağlantılara kadar,  en uygun bileşenler arasından puseti çocuğa en uygun hale getirmek mümkündür.

Ormesa Clip Baston Engelli Çocuk Puseti

Ormesa Clip Engelli Çocuk Puseti
Ormesa Clip Engelli Çocuk Puseti

Ormesa Clip Engelli Puseti, engelli çocuklar için pratik ve rahat bir oturma sistemine sahiptir. Hafifliği sayesinde taşıması ve itmesi oldukça kolaydır. Çocuğun maksimum konforunu sağlamak için üç farklı pozisyona sahip olan yatırılabilir yarı sert bir sırt dayanağı bulunmaktadır. Manevra kabiliyetinin yüksek olması ve tekerlerinin çoğu araziye uyumlu olması sayesinde ebeveyne kolay bir sürüş deneyimi yaşatır. Kaldırımlarda, çoğu zaman erişilemeyen geçişlerde, dar alanlarda ve sık sık seyahat eden aileler için harika bir seçenektir.

Wollex 8001-16 TRIO CP Engelli Çocuk Puseti

Wollex 8001-16 Trio Engelli Çocuk Puseti
Wollex 8001-16 Trio Engelli Çocuk Puseti

Wollex 8001-16 Trio CP engelli çocuk puseti, özel ihtiyaçları olan çocuklar için kompakt, hafif ve kullanımı kolay bir pusettir. Konfordan ödün vermeden sık sık seyahat eden veya yürüyüş yapan aileler için özel tasarlanmıştır. Oldukça kolay katlanabilir ve çok az yer kaplar. Bu özellikleri Wollex 8001-16 Trio engelli pusetini pratik, rahat ve benzersiz yapar.

Ormesa Novus Engelli Puseti

Ormesa Novus Engelli Çocuk Puseti
Ormesa Novus Engelli Çocuk Puseti

Ormesa novus, engelli ve postüral ihtiyaçları olan çocuklar için iki boyutta sunulan bir bebek arabasıdır. Katlanabilir bir alüminyum çerçeve ile donatılmış olup , kullanıcıya maksimum konfor sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Sahip olduğu dolgulu ve çıkarılabilir olan minder oldukça nefes alabilen bir özelliğe sahiptir. Tekerlekler kampanalı frenlerle donatılmıştır; taşımayı kolaylaştırmak için bir geçmeli sistemle kolayca çıkarılabilirler.

Ulises Evo Engelli Çocuk Puseti

Ulises Evo Engelli Çocuk Puseti
Ulises Evo Engelli Çocuk Puseti

Ulises evo, hreket bozuklukları yaşayan çocukların günlük rehabilitasyonu için tasarlanmış, bugüne kadarki en popüler pusetlerden biridir. Ek denge sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır ve mükemmel denge ve rahatlık sunmak için ayarlanabilir koltuk derinliği ve sırtlık eğim açısı ile özel olarak donatılmıştır. Ulises evo engelli puseti, hızlıca katlanıp bir arabanın bagajına koymayı kolaylaştıracak kadar hafif bir yapıya sahiptir.

Engelli Çocuk Puseti Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Çocuk, 0-3 yaşları arasındayken, boyutlarına göre ayarlanabildiği ve yeterli postür desteği sağladığı için en iyi seçenek engelli çocuk puseti olacaktır.
  • 4 yaş ve üzeri ise çocuğun gelişimi dikkate alınarak kilosu, boyu ve anotomik ölçülerine bağlı olarak engelli pusetine veya özel tekerlekli sandalye modeline karar verilmelidir.
  • Engelli çocuk puseti seçerken mutlaka çocuğun büyüme aşamalarını dikkate almak gerekir.
  • Çocuğun duruşuna dikkat etmek ve yeterli desteği vermek çok önemlidir. Ayarlanabilirlik olasılığı, kullanıcı için harika bir destek sağlar. Ayrıca, engelli çocuğun büyümeye veya yeni destek ihtiyaçlarına göre değişikliklerin yapılmasını sağlar.
  • Ayrıca, taşınabilir ve hafif olmasına dikkat edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir